­­

معرفی نمایه نرجس

کاری از واحد پژوهش مدرسه علمیه نرجس سلام الله علیها

­امروزه نمایه‌نویسی نشریات، جزء ضروریات پژوهشی محسوب می‌گردد؛ چرا که تا نشریه‌ای نمایه نشده و کلمات کلیدی آن استخراج نشود شما نمی‌توانید پی به محتوای آن ببرید. تا زمانی که قصد پیدا کردن اطلاعات جدید و یا نوشتن مقاله یا پایان نامه ای را نداشته باشید ، نمی توانید به اهمیت این کار پی ‌ببرید. گاه بحث‌های متنوعی در درون یک مقاله شده که با توجه به عنوان آن متوجه مطالب درون آن نمی شوید . به طور مثال گاه در لا به لای یک مقاله فقهی، بحث‌های اخلاقی یا حقوقی آن مطرح می‌شود و یا در لابلای مطالب یک مقاله تاریخی درباره پیدایش یکی از فرقه ها بحث گردیده که با توجه به این که مقاله فهرست ندارد،شما متوجه آن مبحث نخواهید شد .بنابراین نمایه نویسی این امکان را به شما می دهد تا در کمترین زمان به بیشترین اطلاعات دست پیدا کنید.

­پژوهش مدرسه علمیه نرجس سلام الله علیها نیز با توجه به این ضرورت و سهولت دسترسی پژوهشگران به محتوای نشریات تخصصی تصمیم به نمایه‌نویسی نشریات تخصصی علوم انسانی را گرفت و آن را به اجرا نهاد و از سال 1379شروع به این کار نمود و ابتدا آن را در قالب پوشه های تایپی موضوع بندی شده ، سپس نرم افزار و در سال 1391 و در دومین یادواره بانوی بافضیلت اقدام به رونمایی از سایت نمایه نرجس «نمایه مقالات مجله های تخصصی علوم اسلامی» شامل نمایه مقالات بیش از 200 عنوان نشریه و مجله در زمینه علوم و معارف اسلامی است که پژوهشگران و محققان گرامی می توانند بر اساس کلیدواژه، موضوع، عنوان مقاله ، عنوان نشریات و پدیدآور به جستجو بپردازند و مطلب مورد نظر خود را جستجو نمایند.شاید شما با خود فکرکنید که سایت ها و نرم افزارهای دیگری نیز به این کار مبادرت نموده اند و این کار یک نمونه تقلیدی و تکراری می باشد؛ اما باید گفت که این کار تفاوت اساسی با دیگر کارهای مشابه رادارد.از جمله ویژگی های نمایه نرجس سلام الله علیها تاکید بر جزئی نگری و نمایه نویسی تمامی پاراگراف های مقالات در صورت داشتن مطلب علمی و ویژگی دیگر این پایگاه اطلاعاتی قابلیت جستجوی ترکیبی کلمات می باشد؛ مانند آسیب شناسی تربیت دینی ، جرم شرکتی ، فرهنگ اسلامی، مدیریت استراتژیک و ... می باشد.

مشخصات سایت نمایه نرجس:

تعداد مقالات موجود در سایت: 37715 مقاله­­­­­­­­­­­­­ تعداد مجلات نمایه شده: حدودا 3537 عدد

تعداد عناوین نشریات: بیش از 141عنوان ­­­­­­­­­­­­­­­­ تعداد موضوعات: 119 موضوع

تعداد فایل مقالات موجود: 19362 ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­تعداد بازدیدکنندگان: 504393­نفر

اکنون این نمایه علمی در قالب سایت (www. Namayenarjes.com) به راحتی و رایگان در اختیار محققان کشور می‌باشد.

لازم به ذکر است با توجه به این که متن مقالات این نرم افزار هنوز به طور کامل در سایت گذاشته نشده است؛ مراجعان محترم در صورت تمایل می‌توانند ، در صورت نبود متن مقاله با مراجعه به سایت های نورمگز و مگیران به متن مقالات موجود دسترسی پیدا کنند.


 

مراحل جستجوی مقاله در سایت Namayenarjes.com

 

1)    ابتدا آدرس سایت را در جستجوگر اینترنت وارد نمایید.

(از طریق سایت مکتب-m-narjes.com- نیز به نمایه دسترسی دارید.)


2)    برای جستجوی مقاله در ابتدا بر روی گزینه جستجوی پیشرفته کلیک کنید. 


3)    کلیدواژه مورد نظر را در این قسمت تایپ نمایید. 


4)    بعد از تایپ کلیدواژه فهرست مقالات یافت شده نمایش داده می شود.

5)    با کلیک بر روی گزینه فایل(1)، چنانچه فایل مقاله در سایت موجود باشد پنجره(2) نمایش داده می شود.6)     در صورت کلیک بر روی گزینه open متن مقاله به صورت زیر مشاهده می شود(با کلیک بر روی گزینه ی Enable Editing)) می توانید تغییرات دلخواه تان را بر روی سند حاضر اعمال نمایید.

7)    در صورت کلیک کردن بر روی گزینه save مقاله شما ذخیره (save) می‌شود.