پرسش از شما، پاسخ از ما. برای ثبت پرسش جدید اینجا کلیک کنید.


سوال : اگر در مکان عمومی مانند خوابگاه نسبت به وسایل جمع آوری جامانده اشخاص بعد از چند بار اطلاع رسانی صاحب مال مراجعه نکرد چه حکمی نسبت آن مال یا شی داریم ؟ (نظرات آیت الله سیستانی و مقام معظم رهبری ) پاسخ : بعد از اطلاع رسانی مذکور با اجازه دفتر مرجع به نیت رد مظالم اقدام کنید .
نحوه محاسبه سال خمسی
سوال : برای کسی که سال خمسی داشته ( خانم مجرد ) بعد از اشتغال ملاک سال خمسی اولین روز حضور در کار یا اولین دریافت حقوق و یا همان تاریخ اولیه محسوب می شود ؟ (نظرات آیت الله سیستانی و مقام معظم رهبری ) پاسخ : بهتر است همان روزی که اولین دریافت حقوق را داشته اید قرار دهید .
شک در نیت
سوال : اگر آقا در حال رکوع بودند و من سریع نیت کردم تا به رکوع برسم ولی بعد شک کردم نیتم رو درست کردم یا نه نمازم صحیح است ؟ (نظرات آیت الله سیستانی و مقام معظم رهبری ) پاسخ : اگر در ذهن نیت همان نمازی که قصد داشتید را کرده اید ولی صحت آن را به زبان گفتن شک دارید نمازتان به جماعت درست است .
قیام متصل به رکوع
سوال : اگر آقا در رکوع بودند و خواسته باشم به جماعت برسم قیام متصل به رکوع به چه صورت است ؟ نظرات آیت الله سیستانی و مقام معظم رهبری پاسخ : همین مقدار که بتوانید مکث با طمأنینه به اندازه ی نیت و تکبیره الاحرام داشته باشید و سپس به رکوع رفته و با امام لحظه ای در رکوع باشید ، قیام متصل به رکوع صورت گرفته و نمازتان به جماعت صحیح است .
ارتباط وضو با آب غیر قابل شرب تصفیه شده فاضلاب
آب غیر قابل شرب
تغییر نیت نماز واجب هنگام اطلاع از وارد نشدن وقت نماز
تغییر نیت نماز واجب به مستحبی
کاشت ناخن
جایز نبودن کاشت ناخن
نماز نخواندن به دلیل آلزایمر و کهولت سن
به جای آوردن نماز قضا بعد از فوت بهتر است ولی واجب نیست .
حکم وضو با آب تصفیه شده
صفحه 6 از 6ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  بعدی   انتها